Ifö vannas istaba

Cik maksās jūsu jaunā sapņu vannas istaba?

Vai darbus vajadzētu uzticēt profesionāļiem?

Jebkurš cilvēks, kas plāno vannas istabas renovāciju, vēlas ietaupīt. Tā kā jaunas vannas istabas projekts ir saistīts ar ūdensapgādi, kanalizāciju, elektrosistēmu un nereti arī flīzēšanu, tas var izvērsties par diezgan dārgu pasākumu. Māju un dzīvokļu īpašnieki, kas domā par jaunas vannas istabas izbūvi, uzreiz saskaras ar diviem fundamentāliem jautājumiem:

1) Cik maksā jauna vannas istaba?

2) Vai vannas istabas izbūvei izmantot profesionāļus, vai arī jaunās vannas istabas projektu droši īstenot paša spēkiem.

Kā aprēķināt jaunas vannas istaba izmaksas?

Jaunas vannas istabas cena lielā mērā ir atkarīga no vannas istabas renovācijas apjoma un mēroga. Ir jāsaprot, vai jūsu mērķis ir vannas istabas pilnīga renovācija, t.sk. — jauns plānojums, jauna grīda un jaunas sienas, vai arī “tikai” jaunu santehnikas ierīču uzstādīšana, jauns izlietnes skapis vai jauns krāsojums?

Visdārgākā vannas istabas renovācijas daļa nereti ir ar ūdensvadu un kanalizāciju saistītā pārbūve. Ja plānojat nojaukt visu vannas istabas iekārtojumu vai mainīt tās plānojumu, ūdensvada un kanalizācijas vadu nomaiņa un jaunu santehnikas ierīču iegāde var izmaksāt no 4000-7000 EUR. Ar ūdensvada un kanalizācijas tīkliem saistīto darbu izmaksas ir iespējams samazināt, nemainot to novietojumu, vai arī vannas istabu būvējot blakus telpai, kurā ir pieejami visi nepieciešamie pieslēgumi.

Saskaņā ar HOUZZ mājas interjera speciālistu vērtējumu, vannas istabas renovācijas cenas vidēja izmēra vannas istabas gadījumā izmaksās 8000-16 000 EUR, lielas vannas istabas gadījumā — 30 000-50 000 EUR, un luksusa klases vannas istabas gadījumā — 80 000 EUR un vairāk.

Jaunas vannas istabas aptuvenas izmaksas ir iespējams aprēķināt arī, izmantojot Bolius Homeowners Knowledge Centre speciālistu informāciju. Viņi uzskata, ka jaunas vannas istabas kvadrātmetra cena parasti ir 3500-4000 EUR robežās.

Ifö mēbeles

Jaunas vannas istabas cena

Vannas istabas renovācijas cenas (bez montāžas un darbaspēka izmaksām)

  • Klozetpods: 115-350€
  • Rokas duša: 45-550€
  • Dušas aizsegs: 55-170€
  • Vanna: 115-800€
  • Izlietne: 55-230€
  • Jaucējkrāns: 45-115€
  • Mēbeles un furnitūra:
  • Grīdas flīzes: 12-200€/m²


Ifö vannas istaba

Vai darbus vajadzētu uzticēt profesionāļiem?

Atbilde uz šo jautājumu, protams, lielā mērā ir atkarīga no izmaksām. Cik lielā mērā profesionāļu būvētas vannas istabas izmaksas atšķiras no paša būvētas vannas istabas izmaksām? Taču jautājums ir arī par laiku. Cik daudz sava laika jūs varat atvēlēt vannas istabas renovācijai? Vai ģimene to laiku, kurš jums būs nepieciešams vannas istabas renovācijai, var iztikt bez vannas istabas? Ja jūsu ģimenē ir pusaudze vai zīdainis, visticamāk, bez vannas istabas pārāk ilgi iztikt nebūs iespējams. Protams, situācija ir cita, ja jūsu mājās ir cita izmantojama vannas istaba.

Atkarībā no tā, kur jūs dzīvojat, var būt nepieciešams nolīgt sertificētu profesionāli, jo īpaši, ja ir plānota ūdensvada un kanalizācijas pārbūve. Lai nodrošinātu atbilstību noteikumiem, noskaidrojiet, kādi noteikumi pastāv jūsu valstī.

Ifö vannas istaba

Viegls renovācijas process ir nenovērtējams

Neatkarīgi no projekta mēroga, pastāv pavisam vienkārša likumsakarība. Paša īstenots projekts maksās apmēram pusi no profesionāļu īstenota projekta. Tas izskaidrojams ar to, ka materiālus pērkat pats un darbaspēka izmaksu nav. Pēc jaunās vannas istabas plāna sagatavošanas, mēģiniet aprēķiniet materiālu, mēbeļu, piederumu un detaļu cenas. Iegūto summu sareiziniet ar divi, lai iegūtu aptuvenu priekšstatu par to, cik izmaksās profesionāļa izmantošana.

Taču atcerieties, ka paša īstenots vannas istabas projekts var “maksāt” arī sirdsmieru. Ņemot vērā ar ūdensvadu, kanalizāciju un flīzēšanu saistītos darbus un vēl atsevišķus sarežģītus risinājumus, ir jāņem vērā, ka vannas istaba ir telpa, kuras renovēšana paša spēkiem ir vissarežģītākā.

Ifö vannas istaba

Viegls renovācijas process ir nenovērtējams

Vannas istabas renovācijas projekti ir bēdīgi slaveni ar negaidītiem sarežģījumiem, piemēram, demontējot grīdu, zem dušas var atklāties izpuvusi pagrīde, vai cauruļvadu atsegšana skatam var pavērt sarūsējušus stāvvadus, kas var likt paplašināt darbu apjomu, aptverot teju visu māju. Šādi pārsteigumu par būtiski palēnināt projekta gaitu, paaugstināt cenas, un, ja vien neesat patiešām prasmīgs amatieris, paaugstināt arī stresa līmeni.

Šī iemesla dēļ, veicot aprēķinus, tajos vajadzētu ņemt vērā arī sirdsmieru. Lai izvairītos no lieka stresa un saglabātu mieru visu renovācijas procesa laiku, profesionāļu izmantošana var būt tās izmaksu vērta. Jebkurā gadījumā, projektu jau pirms tā īstenošanas ir ieteicams pārrunāt ar kādu profesionāli, kas var palīdzēt pieņemt pareizāko lēmumu. Vietējos profesionāļus varat meklēt šeit.

Sākot domāt par vannas istabas renovācijas projektu, gluži dabiski, prātā nāk izmaksas. Taču tikpat svarīgs ir nevainojama darbu gaita. Jūs taču vēlaties, ka renovācija gan jums, gan jūsu ģimenei ir pozitīvas emocijas raisošs process. Tādēļ, veicot vannas istabas renovācijas aprēķinu, neaizmirstiet aro par tādiem faktoriem, kā laiks, pacietība, un sirdsmiers.

Labu veiksmi!

Ifö vannas istaba

Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija? Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!


Ifö brošūra

Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu