Ifö
Ifö vannas istaba

Atklājiet koka skaistumu vannas istabā

Kā koku izmantot vannas istabas iekārtojumā

Neatkarīgi no tā, vai runa ir par dabiskas faktūras ozolkoka ēdamgaldu vai sarkankoka sienu apšuvumu virtuvē, koka kā materiāla izmantošana mājokļos kļūst arvien populārāka. Vannas istabas nav izņēmums.

Bet kā panākt, lai koks labi kalpotu arī vannas istabu mitrajā vidē? Pastāstīsim, kam ir jāpievērš uzmanība, sākot no koka grīdām un beidzot ar koka plauktiem un koka mēbelēm.

Koka izmantošanā balstīta vannas istabas iedvesma

Pēdējos gados koka mēbeles ir iekarojušas milzīgu popularitāti Ziemeļvalstu dizaina ainā — un tam ir pamatots iemesls. Neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties apvaldītu, minimālistisku vannas istabas interjeru vai robustu, laucinieciska stila iekārtojumu, kad runa ir par dizainu, attiecībā uz materiālu izvēli ierobežojumu nav.

Tajā pašā laikā, koka un vannas istabā pastāvošās salīdzinoši mitro apstākļu kombinācija šķiet ideāla recepte sagaidāmām problēmām. Galu galā, vannas istaba ir vieta, kur pastāv gan svārstīgas temperatūras, gan rodas ūdens šļakatas.

Tālāk ir sniegi vairāki ieteikumi par to, kā novērst šīs problēmas, īstenojot vannas istaba iedvesmu.

Koka grīdas: Dizaina un funkcionalitātes apvienošana

Piemērota grīdas materiāla izvēle ir izšķirošs faktors veselīgas un funkcionālas vannas istabas vides uzturēšanā.

Centieties izvairīties no mīksta koka, piemēram, priedes un egles, kā arī bambusa vai korķa. Tiem ir tendence uzsūkt mitrumu, un pastāv ir augsts risks, ka tie nespēs tikt galā ar mitras vides radīto slodzi. Vannas istabā pastāvošajos apstākļos piemērotāks ir, piemēram, tīkkoks, ozols vai ķirsis.

Ņemiet vērā, ka kokam ir nepieciešama arī rūpīga kopšana. Laba gala apdare zināmā mērā var aizsargāt koka virsmu, taču uzreiz nenoslaucīts ūdens, kas uz tām ir nonācis dušas vai vannas lietošanas laikā, var nodarīt kaitējumu.

Kā alternatīvu kokam, apsveriet dabas motīvos veidotas flīzes, akmens bāzes materiālus vai cementu, kas rada dabisku atmosfēru, vienlaikus samazinot risku, ka mitrums un ūdens var iespiesties vannas istabā grīdā.

Ja noteikti vēlaties kokam raksturīgās iezīmes, apsveriet koka imitācijas, piemēram, koka virsmu imitējošas flīzes. Šādas flīzes vannas istabā var radīt dabiskuma iespaidu, vienlaikus nodrošinot drošu noturību pret mitrumu un prasot mazāk kopšanas.

Koka mēbeles: Kā izvēlēties pareizā veida mēbeles un to apstrādi

Neatkarīgi no tā, vai tie būtu balinātas priedes, dabīga koka vai bambusa priekšmeti, ir grūti pretoties dabiskajai un siltajai tekstūrai, ko koka izmantošana ienes mūsu dzīvojamās telpās. Tāpat kā koka grīdām, arī koka mēbeļu un vannas istabu dekoratīvo elementu dabīgā krāsu palete ir plaša, taču tā ir vienlīdz jutīga pret mitrumu un mitru vidi.

Priekšnoteikums izturīga vannas istabas interjera pastāvēšanai ir siltu un mierīgu akcentu izveidošana, kurai izmanto koka plauktus un spoguļu koka rāmjus, kā arī piemērotāko kokmateriālu un kopšanas metožu izvēle.

Šī iemesla dēļ, apsverot, kādas koka mēbeles uzstādīt vannas istabā, vienmēr ir ieteicams nošķirt tiešai mitruma iedarbībai pakļautas mēbeles (piemēram, spoguļa skapis) un mēbeles, kas ir pasargātas no tiešas ūdens iedarbības vai mitruma (piemēram, piekaramie sienas plaukti, rāmji vai dekori).

Neatkarīgi no tā, kāda veida koka mēbeles vēlas uzstādīt vannas istabā, lai gādātu par vannas istabas interjera izturību un ilgu kalpošanu, ir jāatceras.

Izvēlieties piemērotu koku.

Ir kokmateriāli, kas pret ūdens iedarbību ir jutīgāki. Piemēram, tīkkoks ir ļoti noturīgs pret ūdens iedarbību.

Turpretim poraini kokmateriāli, piemēram, priede, labāk noder spoguļu koka rāmjiem vai skapjiem, kas atrodas drošā attālumā no slapjuma.

Izvēlieties piemērotāko apstrādi

Koka mēbelēm, kas ir pakļautas biežai ūdens iedarbībai, ir jābūt ar īpašu pārklājumu un tām ir jānodrošina apstrādi, kas sniedz nepieciešamo aizsardzību.

Pastāv dažādas metodes, kas gan aizsargā koka virsmas no ūdens iedarbības, gan saglabā koka īpašības, pateicoties kurām koka virsmām ir patīkami pieskarties. Piemēram, kā dabisku, ūdensnecaurlaidību piešķirošu līdzekli var izmantot tungeļļu, kuru senāk izmantoja, kuģu korpusu ūdensnecaurlaidības nodrošināšanai.

Saskatāmāka dabas klātbūtne mājoklī

Vai tā būtu grīda, mēbeles vai interjers, kad esat izvēlējies piemērotāko koku un tā apstrādi, padomājiet arī par to, kā vannas istabas interjeru bagātināt ar citiem dabiskiem elementiem.

Augi ne tikai veido mierīgi dabisku vidi, bet arī uzlabo gaisa kvalitāti. Patiesību sakot, daudzi augi mitrā vidē jūtas ļoti labi un dabiski absorbē gaisā esošo mitrumu.

Piemēram, iestādot orhideju no bambusa izgatavotā podā, var radīt patīkamu, oāzei līdzīgu atmosfēru un, pateicoties poda higroskopiskā materiāla īpašībām, saistīt lieko gaisā esošo mitrumu. Neatkarīgi no tā, ko meklējat, ir pienācis īstais brīdis izpētīt iespējas un atklāt vannas istabas dizainu, kas vislabāk atbilst jūsu stilam. Vairāk par to uzziniet šeit.

Secinājumi Koks ir materiāls, kuru ir pienācis laiks sākt uzskatīt par būtisku vannas istabas interjeru sastāvdaļu. Lai vannas istaba būtu ilgi kalpojoša un ilgtspējīga, ir svarīgi rūpīgi izvērtēt, kur no koka mēbeles un elementi tiks novietoti, kurš materiāls ir visvairāk piemērots, un kā to apstrādāt, lai tas kalpotu ilgus gadus.


Ir pienācis laiks apsvērt koka kā vannas istabas dizaina materiāla izmantošanu. Lai vannas istaba būtu izturīga un ilgtspējīga, ir svarīgi padomāt par to, kur koks tiks novietots, kāds materiāls ir vispiemērotākais šim nolūkam un kā jūs plānojat to uzturēt un apstrādāt ilgtermiņā.

Uzziniet vairāk par ilgtspēju

Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija?
Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!


Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu