kā nomainīt klozetpodu?

Klozetpoda nomaiņas process ir atkarīgs no tā, vai ir nepieciešams nomainīt pie sienas piestiprināmu, vai pie grīdas piestiprināmu klozetpodu. Tāpat tas ir atkarīgs arī no tā, vai pie grīdas piestiprināmu klozetpodu ir jāaizstāj klozetpodu, kas ir piestiprināms pie sienas.

Tālāk ir aprakstīts, kas jāņem vērā attiecībā uz nomaiņas procesu. Pirms klozetpoda nomaiņas būtu ieteicams konsultēties ar sertificētu santehniķi.

Pie grīdas piestiprināma klozetpoda nomaiņa

Ja vēlaties nomainīt pie grīdas piestiprināmu klozetpodu, ir jāņem vērā vairāki apstākļi.

Modeļa izvēle

Ja esošais klozetpods pie grīdas ir piestiprināts ar skrūvēm, ir ieteicams izvēlēties tādu jaunu klozetpodu, kuram skrūvju caurumi atrodas tajās pašās vietās. Tas nozīmē, ka vannas istabas grīdā nebūs jāizdara jauni urbumi. Jaunu skrūvju caurumu izurbšana var būt sarežģīta, piemēram, ja vannas istabai ir apsildāma grīda.

Vēl vajadzētu noskaidrot, vai esošajam klozetpodam ir P vai S veida sifons. Sifona veids ir svarīgs, jo no tā ir atkarīgs, vai klozetpods ir jāpieslēdz grīdā vai sienā izvietotam kanalizācijas vadam. Tādēļ, ja vēlaties izvairīties no nepieciešamības ierīkot jaunu kanalizācijas vadu risinājumu, izvēlieties tādu klozetpodu, kuram ir tāds pats izvads kā nomaināmajam klozetpodam.

Skrūves vai līme

Klozetpodu pie grīdas var piestiprināt ar skrūvēm vai līmi.

Pie grīdas piestiprināma klozetpoda pielīmēšana

Klozetpoda pielīmēšanas priekšrocības

Nav jāurbj caurumi.
Iespēja neurbt caurumus ir priekšrocība, ja vannas istabā ir apsildāma grīda.
Starp klozetpodu un grīdu esošā atstarpe ir slēgta, tādēļ tajā nevar iekļūt netīrumi.

Video, kurā ir redzama pie grīdas piestiprināma klozetpoda pielīmēšana pie grīdas, var noskatīties šeit.

Klozetpoda piestiprināšana ar skrūvēm

Ja vecais klozetpods ir pieskrūvēts, jaunā klozetpoda pieskrūvēšana būs vienkāršāka, ja tā izmēri būs tādi paši, kā vecajam.

Kā nomainīt pie sienas piestiprināmu klozetpodu?

Neatkarīgi no tā, vai pie grīdas piestiprināma klozetpoda vietā ir nepieciešams uzstādīt pie sienas piestiprināmu klozetpodu, vai arī ir nepieciešams veikt pie sienas piestiprināma klozetpoda aizstāšanu ar identisku jaunu, ir ieteicams konsultēties ar sertificētu santehniķi.

Kā pie grīdas piestiprināmu klozetpodu nomainīt ar pie sienas piestiprināmu klozetpodu

Ja pie grīdas piestiprināma klozetpoda vietā vēlaties uzstādīt pie sienas piestiprināmu klozetpodu, ir jāņem vērā, ka būs nepieciešams uzstādīt īpašu montāžas moduli un ūdens tvertni. Ja tam visam nav vietas esošajā sienā, tā ir jāpapildina ar īpašu kārbu vai papildus sienu. Tam ir nepieciešams apmēram 20 cm dziļš iedobums.

Ja vēlaties uzstādīt pie sienas piestiprināmu klozetpodu, Ifö iesaka izmantot Geberits Duofix moduli.

Pie sienas piestiprināma klozetpoda nomaiņa

Ja vēlaties pie sienas piestiprināmu klozetpodu vēlaties aizstāt ar tādu pašu, process ir salīdzinoši vienkāršs. Ja esošā klozetpoda ražotājs ir Ifö, to var viegli aizstāt ar citu Ifö modeli, jo piestiprināšanai izmantojamo skrūvju caurumu un paša klozetpoda izmēri ir identiski.

Vairāk par jauna, pie sienas piestiprināma klozetpoda uzstādīšanu var izlasīt šeit.

Cik daudz vietas ir nepieciešams pie sienas piestiprināmam klozetpodam?

Uzstādot pie sienas piestiprināmu klozetpodu, ir jāņem vērā telpas izmēri. Tas attiecas gan uz klozetpodam un tvertnes kārbai nepieciešamo vietu, gan arī uz ērtu pārvietošanos klozetpoda tuvumā.

Galvenais princips – klozetpoda priekšā un sānos būtu jābūt vismaz 80 cm brīvas vietas.

Uzstādot pie sienas piestiprināmu klozetpodu, ir jāatstāj vieta arī tvertnes kārbai (16-20 cm) un klozetpoda galvenajai daļai. Pie sienas piestiprināmo Ifö klozetpodu tipveida dziļums ir 49 līdz 53 cm.

Kāds ir pie sienas piestiprināmā klozetpoda augstums?

Ifö iesaka izmantot tipveida augstumu, kas sienas piestiprināmam klozetpodam ir 42 cm, kaut gan, atkarībā no modeļa, augstumu ir iespējams mainīt. Ja lietotājam ir staigāšanas grūtības, pie sienas piestiprināmo klozetpodu var uzstādīt augstāk, lai uz tā būtu vieglāk apsēsties.

Vai klozetpodu var nomainīt pats?

Vispārīgi runājot, ja jaunajam klozetpodam ir tāds pats piestiprināšanas veids un tāds pats izvads, kā vecajam, jūs to varat nomainīt pats. Tas nozīmē, ka nebūs jāierīko jauns pieslēgums kanalizācijas vadam. Tās ir darbības, kuras ir jāveic sertificētam santehniķim. Pirms sāciet darbu, sazinieties ar savu vietējo santehnikas uzstādīšanas pakalpojumu sniedzēju.

Ja esošo klozetpodu izvēlēsities nomainīt pats, neaizmirstiet pirms tam atslēgt ūdens padevi un iztukšot klozetpoda tvertni.