Ifö ilgtspējīgi risinājumi vannas istabā

Kā izveidot ilgtspējīgāku vannas istabu

Vienkāršas metodes ūdens patēriņa samazināšanai

Vai jūs zinājāt, ka vannas istaba ir viena no resursus visvairāk patērējošajam telpām visā mājsaimniecībā?

Tā kā mēs aizvien vairāk apzināmies mūsu t.s. ekoloģiskās pēdas nospiedumu un resursu patēriņu, vannas istaba ir lielisks sākumpunkts, no kura sākt samazināt mājas ietekmi uz vidi.

Tālāk ir pastāstīts, kā izveidot resursu izmantošanas ziņā efektīvu vannas istabas vidi, nesarežģot vannas istabā veicamās darbības un nemazinot komfortu.

Vienkāršas metodes ūdens patēriņa samazināšanai

Vai zināt, cik daudz ūdens patērējat ikdienā? Eiropā viena persona mājsaimniecībā vidēji patērē 144 litrus svaiga ūdens dienā. Tas ir gandrīz trīs reizes vairāk, nekā nepieciešams cilvēka pamatvajadzību apmierināšanai.

Lai nodrošinātu ilgtspējīgāku nākotni izvēles nav — vannas istabas attiecībā uz resursu patēriņu ir jāpadara efektīvākas. Par laimi, tas ir vienkāršāk, nekā šķiet. Ūdens patēriņu var ievērojami samazināt, vienkārši izmainot ikdienas paradumus un uzlabojot vannas istabas aprīkojumu ar ilgtspējīgiem materiāliem.

Tālāk ir sniegta informācija p ar metodēm, kas ļauj samazināt ikdienā patērējamā ūdens daudzumu un veidot ilgtspējīgāku vannas istabu.

Ifö tualetes pods

Informētība par ūdens patēriņu

Dušas veido 20% no mājsaimniecības ūdens patēriņa. Vidēji mēs dušā pavadām 8 minūtes dienā, patērējot 12 litrus ūdens minūtē. Tas nozīmē vidēji 96 litrus ūdens vienā dušas apmeklējumā.

Samazinot dušas apmeklējuma ilgumu un biežumu, ir iespējams ievērojami samazināt ūdens patēriņu — nemaz nerunājot par ziepju un citu kanalizācijā nonākošu šķidrumu daudzumu.

Bet ko darīt, ja attiecībā uz ūdens patēriņu jau tāpat rīkojaties efektīvi? Vanna istabu var uzlabot, uzstādot tālāk aprakstītos ūdeni taupošos risinājumus.

Ifö vannas istaba

Taupiet ūdeni, izmantojot ūdeni taupošas dušas sistēmas

Modernas ūdeni taupošās dušas sistēmas ievērojami samazina ūdens un enerģijas patēriņu.

Jaunākie ūdeni ekonomējošie dušas modeļi ir īpaši izstrādāti, lai palielinātu ūdens patēriņa efektivitāti un ļautu regulēt ūdens plūsmu, negatīvi neietekmējot mazgāšanās procesu.

Domājot par ieguldījumiem ūdeni taupošā dušas modelī, pievērsiet uzmanību ūdens plūsmas apjomam un ūdeni taupošai dušas galvai.

Pārbaudiet ūdens plūsmu: Ūdens plūsmu mēra litros minūtē. Saskaņā ar Eiropas vides aģentūras datiem, vecās dušas, kas uzbūvētas pirms 1992. gadam, patērē 18-20 litrus ūdens minūtē. Taču 15-20 litrus minūtē var patērēt arī modernas dušas sistēmas. Savukārt, ūdens taupošas dušas ūdens patēriņu var samazināt līdz pat 8-9 litriem minūtē, tātad, vairāk nekā uz pusi.

Atrodiet piemērotāko dušas tipu: Pārbaudiet, vai esošā dušas galva nodrošina piemērotu ūdens spiedienu, ja ūdens plūsmu samazina uz pusi. Viss ir vienkārši: Visu izšķir efektivitāte.

Ir divas pamattehnoloģijas, kuras izmanto ūdeni taupošām dušas galvām: aerācija un lamināras plūsmas veidošana. Aerējošas dušas galvas ūdens plūsmai pievieno gaisu, bet laminārās plūsmas dušas galvas palielina ūdens spiedienu, veidojot spēcīgas, atdalītas ūdens plūsmas.

Ifö vannas istaba

Pārziniet sava klozetpoda īpašības

Veci un nepareizi funkcionējoši klozetpodi var būt galvenais ūdens patēriņa avots un vērtīgu resursu izšķiešanas vieta. Ja vannas istaba ir būvēta 90-to gadu sākumā, klozetpods katrā skalošanas reizē parasti patērēs 9 līdz 13 litrus ūdens. Tas vairumā gadījumu ir divas reizes vairāk, nekā patērē moderns klozetpods.

Vecā klozetpoda aizstāšana ar jaunu, ūdeni taupošu klozetpodu tūlītēji samazina ūdens patēriņu. Taču videi draudzīgu un modernu vannas istabas tehnoloģiju piedāvājums tirgū ir ārkārtīgi plašs. Izvēloties piemērotāko, jāpatur prātā trīs galvenie aspekti:

1. Ūdeni taupošas plūsmas tehnoloģijas

Ūdeni taupošas plūsmas klozetpodi labāku skalošanas efektivitāti nodrošina, patērējot mazāku ūdens daudzumu.

Divu skalošanas režīmu klozetpodi, piemēram, vienā skalošanas reizē izmantojamo ūdens patēriņu no 9 litriem var samazināt līdz pat 3 litriem.

Jaunākos tirgū pieejamos Rimfreeâ zema ūdens patēriņa klozetpodu modeļus var atjaunināt, vienā skalošanas reizē izmantojamo ūdens patēriņu samazinot no 6/3 līdz 4/2 litriem ūdens, tā samazinot ūdens patēriņu par 50%.

Ifö sensora skalošanas poga

2. Ilgtspējīgu materiālu izmantošana

Izvēlieties ilgi kalpojošus produktus un pievērsiet uzmanību to kvalitātei. Lai gūtu pārliecību par labi iztērētu naudu, ieguldiet to augstas kvalitātes produktos, kur ir paredzēti ilgstošai lietošanai.

Šādas pārliecības gūšana prasa arī iepazīšanos ar materiāliem un rezerves daļu pieejamību. Moderni un augstai kvalitātei atbilstoši klozetpodi sniedz iespēju tos nepieciešamības gadījumā salabot, izmantojot viegli uzstādāmas rezerves daļas. Šī priekšrocība ilgtermiņā aiztaupa izmaksas un vērtīgu resursus

Ifö produktu rezerves daļas

3. Ērta tīrīšana

Vai kādreiz ir gadījies padomāt par vannas istabas aprīkojuma tīrīšanas ērtumu? Padomājiet par klozetpodu bez iekšējās apmales, zem kuras nereti veidojas kaļķakmens nosēdumi un apmetas baktērijas, vai apaļas formas izlietni, kurā nav stūru, kur uzkrāties kaļķakmenim un netīrumiem.

Lai vannas istabas aprīkojums kalpotu ilgi, tam ir nepieciešama arī pienācīga kopšana. Koncentrējoties uz viegli tīrāmiem risinājumiem, var ievērojami ietaupīt vannas istabas tīrības uzturēšanai nepieciešamo laiku un pūles. Turklāt tas samazina nepieciešamību izmanto videi kaitīgas ķīmiskās vielas, vienlaikus ilgstoši saglabājot vannas istabu svaigu un skaistu.

Ifö tualetes pods

Ūdens taupīšana ir viena no aktuālākajām mūsdienu tēmām. Samazinot ikdienā patērējamā ūdens daudzumu, var palīdzēt samazināt enerģijas patēriņu un veicināt ilgtspējīgāku nākotni.

Esiet informēti par savu ūdens patēriņu un noskaidrojiet, kuras ierīces patērē vislielāko ūdens daudzumu. Izvēloties ilgtspējīgākus materiālus un viedas ierīces, var ietaupīt daudz resursu un pagarināt vannas istabas kalpošanas laiku. Šāda rīcība palīdzēs atrast un izvēlēties videi draudzīgāku vannas istabas aprīkojumu.

Iepazīstieties ar aprīkojumu, kas palīdz veidot videi draudzīgākas un ilgtspējīgākas vannas istabas.

Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija?
Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!

Ifö brošūra

Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu