Ifö
Ifö vannas istaba

Iedvesma vannas istabas sienu apšuvuma izvēlei

Vannas istabas sienas: kādas ir iespējas?

Kad runa ir par vannas istabas sienām, iespējamie risinājumi ir dažādi — sākot ar koka paneļiem līdz flīzēm un, piemēram, ūdensnecaurlaidīgiem materiāliem.

Izpētiet, kā materiāli, piemēram, flīzes un koks, var uzlabot funkcionalitāti un piešķirt vannas istabai jaunu izskatu.

Iedvesma vannas istabai: Četri visbiežāk izmantotie vannas istabas sienas apšuvuma materiāli

Liela daļa no mūsu vannas istabas aprīkojuma ir pakļauta gandrīz nepārtrauktai ūdens un mitruma iedarbībai, un ūdens radīti mēbeļu un interjera bojājumi ir izplatīta problēma.

Vienkāršākais un efektīvākais veids, kā novērst materiālu un virsmu bojājumus, un samazināt ūdens ietekmi, ir novietot mēbeles maksimāli tālu no ūdens avotiem.

Tomēr, kad runa ir par vannas istabas sienām, viss kļūst nedaudz sarežģītāk, jo tās neizbēgami saskaras ar vannas istabām mitrajām vietām, piemēram, dušas zonu.

Šī iemesla dēļ atbilstoši noblīvētas un ūdensizturīgas vannas istabas sienas ir izšķiroši svarīgas veselīgas un funkcionālas vannas istabas vides uzturēšanai.

Šajā rakstā ir sniegta informācija par visbiežāk izmantotajiem vannas istabas sienu risinājumiem.


1.Krāsotas sienas

Jauna sienas krāsa var ātri atsvaidzināt vannas istabas izskatu, un iespējas ir bezgalīgas.

Neatkarīgi no tā, vai sekojat jaunākajām vannas istabas krāsu tendencēm, veidojat mierīgu gaisotni, izmantojot maigus pasteļtoņus vai plānojāt ieviest krāsainus akcentus, ņemiet vērā vannas istabas mitrās zonas.

Lai izturētu mitruma un ūdens iedarbību, ūdensnecaurlaidīgs pārklājums var, piemēram, aizsargāt vannas istabas sienas no ūdens izraisītiem bojājumiem un novērst mitruma iekļūšanu sienā caur plaisām.

2. Stikla un keramikas flīžu sienas vannas istabā:

Flīzētas vannas istabas sienas ir lieliska izvēle vannas istabas virsmām un tās izmanto daudzās vannas istabās. Risinājumi ir visdažādākie — sākot no vienkāršām baltu flīžu sienām, un beidzot ar krāsainu vai rakstainu flīžu sienām.

Flīzētas sienas ir ne tikai viegli tīrāmas, bet arī viegli remontējamas un nomaināmas, kas vannas istabas flīžu sienas padara par lielisku izvēli, ja vannas istabas pārbūves budžets ir ierobežots, vai arī ir nepieciešams ātrs un vienkāršs risinājums.

Papildu padoms: Ar lateksu modificēta java un ūdens bāzes javas hermetizēšanas līdzeklis var palielināt javas kalpošanas laiku un vienkāršot tīrīšanu.

3. Akrils

Akrils ir plaši lietots ūdensnecaurlaidīgs materiāls, ko var izmantot dušas vai vannas zonā. Akrila sienām ir plašs formu un stilu klāsts, un tās bieži vien ir iespējams uzstādīt paša spēkiem.

4.Koks

Koku vannas istabās neizmanto jau ilgu laiku, jo ir zināms, ka tas nespēj ilgstoši izturēt ūdens šļakatas un dušas zonu mitrumu.

Tomēr tas attiecas tikai uz dažiem kokiem, piemēram, sarkankoku, priedi, ozolu vai neapstrādātiem kokmateriāliem.

Turpretim ciets un blīvs koks, piemēram, valrieksts vai venge koks, ir ļoti noturīgs pret mitruma iedarbību, un vannas istabai piešķir augstvērtīgu un dabisku izskatu. Attiecībā uz koka materiālu izmantošanu vannas istabas iekārtojumā, ir jāievēro attiecīgās vadlīnijas.

Papildu padoms: Lai novērstu mitruma iekļūšanu kokā, svarīga ir pareiza apstrāde ar eļļām un lakām.


Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija?
Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!


Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu