Kads ifo klozetpods ir mana vannas istaba

To, kāds Ifö klozetpods ir jūsu vannas istabā, var būt grūti noteikt, ja nav saglabāts rēķins, lietošanas instrukcija, vai nav izdarīti attiecīgie pieraksti. Var būt situācija, ka esat ievākušies jaunā dzīvoklī, kurā klozetpodus ir izvēlējušies citi. Par laimi, Ifö klozetpoda modeli ir relatīvi viegli noskaidrot.


Ir tikai jāaplūko uz skalošanas pogu. Uz skalošanas pogas bieži ir uzrakstīts ražotāja nosaukums. Ja jums ir Ifö tualete, varat salīdzināt skalošanas pogu ar produktu katalogā redzamo klozetpodu skalošanas pogām. Uz skalošanas pogas redzamais nosaukums atbilst modeļa nosaukumam.

Mūsu skalošanas pogas var aplūkot šeit.

Kā nomainīt klozetpodu?

Atkarībā no tā, ar kādu jaunu klozetpodu vēlaties aizstāt veco klozetpodu, ir ieteicams iepazīties ar vairākiem apstākļiem. Apsveramie jautājumi ir aprakstīti tālāk.

Pirms jauna klozetpoda izvēles, ir vēlams zināt uzstādītā klozetpoda ražotāju un modeli. Ja izvēlēsities jau uzstādītā klozetpoda izmēriem atbilstošu klozetpodu, jaunā klozetpoda uzstādīšana būs vieglāka. Ja izvēlēsities pilnīgi jaunu klozetpoda modeli, vai pie grīdas piestiprināma klozetpoda vietā vēlēsities uzstādīt pie sienas piestiprināmu klozetpodu, par uzstādīšanu nāksies padomāt vairāk.

  • Vai jaunā klozetpoda izmēri atbilst vecā klozetpoda izmēriem?
  • Vai tiem ir viena veida sifons (izvads)?
  • Vai ir nepieciešams ierīkot jaunu kanalizācijas vadu?
  • Vai kanalizācijas vads ir jāierīko citādi?
  • Ja piestiprināšanai pie grīdas izmantojat skrūves, vai ir jāņem vērā apsildāmās grīdas sildelementu izvietojums?
  • Vai jaunais, pie grīdas pielīmējamais klozetpods nosegs vecā pieskrūvējamā klozetpoda skrūvju caurumus.
  • Vai pie grīdas piestiprināma klozetpoda vietā uzstādīsit pie sienas piestiprināmu klozetpodu?

Pirms vannas istabas pārbūves ir ieteicams konsultēties ar sertificētu santehniķi. Dažreiz ar jauno vannas istabu saistīto vēlmju īstenošana var būt daudz sarežģītāka, nekā sākumā domāts.

Kad klozetpods būtu jānomaina?

Nav nekādu konkrētu noteikumu, kas noteiktu klozetpoda nomaiņas laiku. Taču parasti klozetpodu ir vēlams nomainīt, ja pastāv kāds no četriem tālāk nosauktajiem iemesliem. Visbiežāk sastopamais iemesls klozetpoda nomaiņai ir esošā klozetpoda darbības traucējumi vai vannas istabas pārbūve. Citu iemeslu vidū var būt vēlme taupīt ūdeni, izmantojot videi draudzīgāku klozetpodu.

Esošā klozetpoda darbības traucējums

Esošais klozetpods var tecēt, vai arī tam var būt kāds cits defekts. Ja klozetpodu nav iespējams saremontēt, atkaļķojot tvertni, nomainot blīvi vai vārstu, risinājums var būt tā nomaiņa. Lai noteiktu, vai patiešām ir pienācis laiks klozetpoda nomaiņai, konsultējieties ar santehniķi.

Vannas istabas pārbūve

Visbiežāk klozetpodu nomaina vannas istabas pārbūves kontekstā. Ja jums ir pie grīdas piestiprināts klozetpods, to visbiežāk aizstāj ar klozetpodu, kas ir piestiprināms pie sienas. To var izskaidrot ar to, ka pie sienas piestiprināma klozetpoda apkārtne ir vieglāk tīrāma. Vēl viens arguments par labu pie sienas piestiprināma klozetpoda uzstādīšanai, ir tas, ka šāds klozetpods aizņem mazāk vietas.

Vieglāka piekļuve

Ifö klozetpodu parastais augstums ir 42 cm (bez sēdriņķa un vāka). Papildus tam Ifö piedāvā arī paaugstinātus klozetpodus, kuru augstums ir 46 cm (bez sēdriņķa un vāka). Vairumam cilvēku ir ērti apsēsties uz 42 cm augstā klozetpoda, taču paaugstinātajam klozetpodam ir priekšrocības, ja tā lietotājs izjūt staigāšanas grūtības. Uz paaugstinātā klozetpoda ir vieglāk apsēsties. Papildu atbalstam ir pieejami arī roku balsti.

Ūdens taupīšana

Vēl viens plaši izplatīts klozetpoda nomaiņas iemesls ir tas, ka vecie klozetpodi patērē daudz ūdens. Vecie klozetpodi katrā skalošanas reizē patērē līdz 12 litriem ūdens. Jaunie klozetpodi nodrošina ievērojamu ūdens ietaupījumu. Tas nāk par labu gan videi, gan arī lietotāja maciņam.

Visiem Ifö klozetpodiem ir lielais un mazais skalošanas cikls, kas attiecīgi patērē 4 vai 2 litrus ūdens. Tādējādi vecā klozetpoda aizstāšana ar jaunu nodrošina lielus ietaupījumus.