Ifö vannas istaba

Mazas vannas istabas: kā maksimāli lietderīgi izmantot pieejamo telpu

Risinājumi mazām vannas istabām

Ziemeļvalstis ir pazīstamas ar mazām vannas istabām. Taču maza vannas istaba automātiski nenozīmē mazāku funkcionalitāti vai stilu.

Labi pārdomāti piederumu glabāšanas risinājumi var uzlabot pat vismazākās vannas istabas praktiskumu un radīt tajā modernu un plašu gaisotni.

Telpas maksimāli efektīva izmantošana, izmantojot risinājumus mazām vannas istabām.

Viedi dušas risinājumi mazām vannas istabām

Ļoti iespējams, ka mazā vannas istabā vannai nav vietas. Lielisks risinājums mazām vannas istabām ir stūra skapji, stūra dušas vai pārvietojamas dušas durvis. Bīdāmas vai veramas durvis, kas ir izgatavotas no augstas kvalitātes stikla, var nodrošināt gaisīgu, atvērtu atmosfēru, neaizņemot daudz vietas. Izvērtējot dažādus izmērus un modeļus, ņemiet vērā šādus aspektus:

Duškabīnes: duškabīne parasti ir neliela, norobežota telpa, kurai ir ērti bīdāmās durvis, un tās vieglu uzstādīšanu nodrošina zem dušas paliktņa esošas regulējamas kājiņas.

Stūra dušas: dušas sienas ir piestiprināmās jebkurā vannas istabas stūrī. Lielākā daļa stūra dušu ir ar izliektām vai taisnām durvīm, kuras, pateicoties īpašai magnētiskai joslai, uz mazgāšanās laiku ar cieši aizvērt, turklāt laikā, kad dušu neizmanto, durvis var nolocīt iekšu vai āru.

Dušas durvis: viengabala dušas durvis var piestiprināt tieši pie sienas, un tās iederas vismazākajās telpās. Ja nolemjat uzstādīt viengabala dušas durvis, tām vajadzētu būt pārvietojamām, lai pēc mazgāšanās durvis varētu novietot pie sienas.

Viegla pārvietošanās mazās vannas istabās

Izvēlētā izlietne lielā mērā ietekmē gan vannas istabas lietošanu, gan tajā valdošo gaisotni. Ideālā gadījumā būtu jāparūpējas par to, lai ikdienas darbības vannas istabā nenovestu pie traumām, kas rodas nejauši saduroties ar vannas istabas aprīkojumu. Tajā pašā laikā izlietnei vajadzētu būt pietiekami lielai, lai uz tās būtu pietiekami daudz vietas ziepēm un citiem piederumiem.

Tieši tādēļ ideāls risinājums mazā vannas istabā varētu būt asimetriska izlietne, stūra izlietne un vai izlietne, kas ir īpaši veidota tā, lai tā aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas. Šāda pie sienas piestiprināma izlietne var nodrošināt no šķēršļiem brīvu vidi, kurā viegla pārvietošanās ir iespējama, par spīti nelielajiem vannas istabas izmēriem.

Kombinējiet izlietni ar ērtiem piederumu glabāšanas risinājumiem

Ir pieejams plašs klāsts dažādu formu un stilu izlietņu. Apsverot piemērotāko risinājumu, padomājiet arī par ērtām integrētām piederumu glabāšanas sistēmām, kas ir novietojamas zem izlietnes.

Izvēloties izlietnes skapi, pārliecinieties, ka tas ir piemērots paredzētajai izlietnei. Integrējot gan izlietni, gan skapi vienā harmoniskā vienībā, var gan izveidot vietu tualetes piederumu glabāšanai, gan radīt elegantu, tīru un nepārblīvētu risinājumu.

Kā uzlabot piederumu glabāšanas iespējas mazās vannas istabās

Pētot piederumu glabāšanas iespējas mazās vannas istabās, izvairieties no risinājumiem, kuros vannas istabas grīdu aizņem mēbeles. Izpētiet vannas istabas sienas un meklējiet vietu, kuru būtu iespējams izmantot pie sienas piestiprināmiem skapjiem vai piederumu glabāšanas sistēmām.

Ko zaudējat platumā, to atgūstat augstumā. Vai vannas istabas augšējā daļa ir aizņemta? Vai ir pietiekami liels attālums starp izlietnes skapja atvilktnēm un apkārtējām mēbelēm? Iespējams, blakus izlietnei ir vieta šauram un augstam skapim.

Pievērsiet uzmanību detaļām. T.s. push-to-open funkcija, kas nodrošina atvilktņu vai durvju atvēršanu piespiežot, var būt lielisks veids, kā iegūt vēl dažus centimetrus, kurus parasti aizņem rokturi. Turklāt pastāv iespēja pievienot praktiskus risinājumus, piemēram, skapī iebūvējamu spoguli vai elektrisko kontaktligzdu, tā ietaupot vēl vairāk vietas.

Pie sienas piestiprināmas mēbeles mazā vannas istabā taupa vietu, taču tas nav viss. Šādas mēbeles vienkāršo arī tīrīšanu, uzlabojot piekļuvi visšaurākajiem stūriem un padarot grīdu pārskatāmāku.


Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija? Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!


Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu