Ifö

Efektīva vannas istabas tīrīšana

Vannas istabas tīrīšana vispirmām kārtām ir higiēnas un tīrības jautājums. Turklāt tīrīšana ir arī vannas istabas un tajā uzstādītās santehnikas kopšana, kuras mērķis ir nodrošināt vannas istabas skaistumu un tīrību katru dienu un daudzu gadu garumā. Pareiza tīrīšana ar piemērotiem tīrīšanas līdzekļiem var palīdzēt pagarināt vannas istabas kalpošanas laiku.

Tas, kā ir tīrāmas dažādas vannas istabas vietas un sastāvdaļas, ir atkarīgs no tā, kāda santehnika un kādas mēbeles tajā ir uzstādītas. Tālākajā tekstā ir sniegta informācija par to, kā pareizāk tīrīt visu vannas istabu.

Kuri ir visvieglāk tīrāmie vannas istabas materiāli?

Lai padarītu tīrīšanu vannas istabā vieglāku, ir svarīgi zināt, no kādiem materiāliem vannas istaba ir izveidota. Visi Ifö klozetpodi un izlietnes ir izgatavotas no keramikas. Tam ir ļoti vienkāršs iemesls – tīrība.

Keramika ir dabīgs materiāls, kas ir ļoti izturīgs un viegli tīrāms, ja vien tas ir augstas kvalitātes. Izšķirošs faktors ir porcelāna virsmu sedzošais pārklājums jeb glazūra. Ifö keramiku pārklāj unikāla glazūra, ko sauc par Ifö Clean.


Kas ir Ifö Clean?

Ifö Clean ir unikāla glazūra, kas noslēdz mikroskopiskās poras keramikas, neļaujot tajās iekļūt netīrumiem. Glazūra ir viegli tīrāma, un tagad tas ir standarta risinājums visiem Ifö klozetpodiem un izlietnēm. Ifö Clean glazūra klozetpodam un izlietnei piešķir ļoti izturīgu un gludu virsmu, kas samazina netīrumu un kaļķa nosēdumu veidošanos. Tas nozīmē, ka klozetpodi ir vieglāk tīrāmi.

Klozetpoda tīrīšana

Klozetpods ir izgatavots no keramikas. Lai klozetpoda keramika būtu tīra un spoža, tā ir jātīra pietiekami bieži. Tīrīšanu Ifö iesaka veikt vismaz reizi nedēļā.

Noslaukiet klozetpoda ārpusi ar universālā tīrīšanas līdzeklī samitrinātu lupatiņu. Ja klozetpodam ir noņemams sēdriņķis un vāks, noņemiet tos, lai varētu viegli piekļūt visām klozetpoda virsmām.

Klozetpoda iekšējās virsmas vislabāk var notīrīt, vispirms ar tualetes birsti izspiežot klozetpodā esošo ūdeni, lai klozetpodā esošā ūdens līmenis pazeminātos. Pēc tam uz virsmas uzklāj klozetpoda tīrīšanas līdzekli vai citu skābi saturošu tīrīšanas līdzekli, un ļauj tam iedarboties 10-15 minūtes. Pēc tam virsmu notīra ar stingru birsti, vai, vēl labāk, ar tam piemērotu beršanas sūkli, jo ar sūkli noteikti var piekļūt it visām virsmām.

Ja ir izveidojušies skaidri saskatāmi kaļķa nosēdumi vai konstatēta krāsas maiņa, var būt nepieciešams tīrīšanas līdzeklim ļaut darboties ilgāk, vai arī tīrīšanai ir jāizmanto kāds stiprākas iedarbības tīrīšanas līdzeklis, piemēram, citronskābe.

Sēdriņķa, vāka un skalošana pogas tīrīšana

Tualetes sēdriņķa, vāka un skalošanas pogas tīrīšana notiek vienlaicīgi ar klozetpoda ārējo virsmu tīrīšanu, izmantojot universālu, skābi nesaturošu tīrīšanas līdzekli. Skalošanas poga bieži ir izgatavota no cietas plastmasas, kas neiztur skābes iedarbību. Lai pabeigtu sēdriņķa un vāka tīrīšanu, to var noslaucīt ar sausu lupatiņu, lai uz virsmām nepaliktu mitrums.

Porcelāna izlietnes tīrīšana

Tāpat kā klozetpods, vannas istabas izlietne parasti ir izgatavota no porcelāna, un to tīra tādā pašā veidā, kā klozetpoda ārējās virsmas. Izlietni tīra, noslaukot ar universālu tīrīšanas līdzekli. Ja uz izlietnes virsmas ir kaļķa nosēdumi, tauki vai netīrumi, var būt nepieciešamas izmantot skābi saturošu tīrīšanas līdzekli (pH līmenis: 2-3), kas izšķīdina kaļķi un taukus. Uzklājiet tīrīšanas līdzekli un ļaujiet tam iedarboties 10-15 minūtes. Ja nepieciešams, noberziet virsmu ar mīkstu sūkli un noskalojiet ar ūdeni. Tīrīšanu Ifö iesaka veikt reizi nedēļā.

Vannas istabas keramisko virsmu tīrīšana

Uz visiem no sanitārtehniskās keramikas izgatavotajiem priekšmetiem attiecas viens kopīgs nosacījums – to tīrīšanai nedrīkst izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus un rīkus, jo tie var saskrāpēt virsmu. Ja, piemēram, pulksteņa, gredzena vai ar metāla kātu aprīkotas klozetpoda birstes pieskaršanās dēļ uz klozetpoda vai izlietnes parādās melnas svītras, tās var notīrīt ar īpašu keramikas virsmām paredzētu dzēšgumiju (Ifö artikula Nr. z96720), ko var iegādāties saimniecības preču veikalos

Vannas tīrīšana

Vannas var būt izgatavotas no dažādiem materiāliem, un tīrīšanas metode ir atkarīga no vannas virsmas.

Kā tīrīt emaljētu vannu

Emaljētās vannas ir viegli tīrāmas. Tam ir nepieciešams hloru un skābi nesaturošs tīrīšanas līdzeklis. Var izmantot universālu tīrīšanas līdzekli vai parastu trauku mazgāšanas līdzekli.

  • Ar mīkstu birsti, sūkli vai mikrošķiedras lupatiņu uzklājiet tīrīšanas līdzekli uz tīrāmās virsmas.
  • Noskalojiet virsmu ar ūdeni.
  • Noslaukiet virsmu sausu ar sausu lupatiņu, lai novērstu krāsas izmaiņas un kaļķa nosēdumu veidošanos.

Kaļķa nosēdumi vannā

nnāJa, piemēram, piloša krāna dēļ ir radušies kaļķa nosēdumi, ir svarīgi izmantot skābi un hloru nesaturošu kaļķa tīrīšanas līdzekli, jo ne skābe, ne hlors nav piemēroti emaljas tīrīšanai.

Emaljētas vannas tīrīšanai nekad neizmantojiet ne tikai stipru skābi, bet arī abrazīvu vai bāzisku tīrīšanas līdzekli, jo tie var saskrāpēt vai saēst tās virsmu. Ja vecās emaljas vannas virsma ir kļuvusi pārāk nodilusi vai saskrāpēta, vanna ir jānomaina. Jaunā vanna var būt emaljēta vai akrila vanna. Iepazīstieties ar mūsu vannām.

Lai atvieglotu vannas tīrīšanu, vannu pēc tās izmantošanas ir ieteicams vienmēr izslaucīt. Šāda rīcība samazina kaļķa nosēdumu veidošanos uz vannas virsmas.

Akrila vannas tīrīšana

Uz akrila vannām attiecas tie paši tīrīšanas noteikumi, kas attiecas uz emaljētajām vannām. Virsma ir jātīra ar universālu tīrīšanas līdzekli vai parastu trauku mazgāšanas līdzekli, un būtu jāatturas no stipru skābi saturošu tīrīšanas līdzekļu un bāzisku tīrīšanas līdzekļu lietošanas.

Dušas kabīnes tīrīšana

Pavisam vienkārša metode, kas ļauj pagarināt dušas kabīnes kalpošanas laiku, un samazina tās tīrīšanas biežumu, ir dušas sienu un grīdas noslaucīšanas ar gumijas lāpstiņu. Turklāt lietderīga var būt arī dušas sienu un konstrukciju noslaucīšana ar sausu lupatiņu, jo tas samazina kaļķa nosēdumu veidošanos. Īpaši svarīgi tas ir vietās, kur ūdens satur daudz kaļķa.

Tīrot dušu, maisītāju, grīdu, dušas sienas un durvis, tos noslauka ar mīkstu lupatiņu vai sūkli, kas samitrināts ar universālu tīrīšanas līdzekli. Ja uz stikla sienām vai flīzēm jau ir parādījušies saskatāmi kaļķa nosēdumi, ir nepieciešams izmantot nedaudz iedarbīgākus tīrīšanas līdzekļus.

Efektīva flīžu tīrīšana vannas istabā un dušā

Ja uz dušas flīzēm ir parādījušies kaļķa nosēdumi, virsmas tīrības atjaunošanai var izmantot nedaudz iedarbīgākus tīrīšanas līdzekļus. Tas ir gadījums, kurā var izmantot skābi saturošu tīrīšanas līdzekli. Var izmantot arī etiķa un trauku mazgāšanas līdzekļa maisījumu, kas sajaukts attiecībā 1:2.

Pirms šāda līdzekļa lietošanas, ir ieteicams nodrošināt starp flīzēm esošo šuvju aizsardzību pret skābes iedarbību. To var izdarīt, piesūcinot tās ar ūdeni. Uzsmidziniet tīrīšanas līdzekli uz flīzēm, un ļaujiet tam nedaudz iedarboties. Pēc tam nosēdumu visvairāk skartās zonas var noberzēt un noskalot ar aukstu ūdeni.

Dušas stiklu tīrīšana

Kaļķa nosēdumi uz dušas stikla ir viegli saskatāmi, tādēļ ir svarīgi novērst kaļķa nosēdumu veidošanos, dušas stiklus noslaukot sausus pēc katras dušas lietošanas reizes. Ja kaļķakmens ir parādījies uz stikla, to var notīrīt tāpat dušas flīzes.

Ja jums ir dušas durvis vai dušas siena ar nerūsoša tērauda rāmi un eņģēm, skābi saturošu mazgāšanas līdzekli lietojiet ļoti uzmanīgi.

Vannas istabas mēbeļu tīrīšana

Skapju un durvju virsmas vajadzētu turēt tīras un brīvas no taukvielām. To vislabāk nodrošināt, skapju virsmas notīrot ar mitru lupatiņu. Sacietējušus netīrumus var notīrīt ar siltu ūdeni, izmantojot mazgāšanas līdzekli vai veļas ziepes. Kad skapis ir noslaucīts ar slapju lupatiņu, nekavējoties noslaukiet to ar sausu lupatiņu, lai virsmu padarītu sausu.

Vannas istabas mēbeļu kopšana

Lai Ifö vannas istabas mēbeles izskatītos lieliski un ilgi kalpotu, tās ir pareizi jākopj.

Ifö vannas istabas mēbeles ir izstrādātas tā, lai tās būtu mitrumizturīgas, taču tās nevajadzētu pakļaut tiešai ūdens iedarbībai. Nenoslaucītas ūdens šļakatas no izlietnes ar laiku izraisīs lamināta vai finierējuma atlobīšanos. Šī iemesla dēļ ir svarīgi nodrošināt mēbeļu sausumu un tīrību.

Ja mēbeles ir novietotas dušas vai vannas tuvumā, tās pret ūdens iedarbību ir jāaizsargā, uzstādot dušas sienu. Vannas aizkars nenodrošina pietiekami labu aizsardzību.