Ifö

Ja tualetē ir jūtama kanalizācijas smaka

Kanalizācijas smakas klātbūtnei tualetē visbiežāk ir divi cēloņi.

1. Sifonā nav pietiekams ūdens daudzums

Sifons ir ierīce, kas novērš kanalizācijas vadā pastāvošās smakas nonākšanu vannas istabā. Lai tas notiktu, sifonā ir jābūt pietiekami lielam ūdens daudzumam, jo tieši ūdens ir tas, kas novērš kanalizācijas smakas nonākšanu vannas istabā.

Ja kādu no santehnikas produktiem neizmanto regulāri, tā sifonā esošā ūdens daudzums iztvaikošanas dēļ samazinās. Tas kanalizācijas vadā esošajam gaisam ļauj ieplūst telpā. Lai novērstu kanalizācijas smakas ieplūšanu vannas istabā, parūpējieties par to, sifonos būtu ūdens.

Dušas sifonu var piepildīt, ielejot tajā dažus litrus ūdens. Ja kanalizācijas smaka nāk no klozetpoda, klozetpoda sifonu varat piepildīt, nospiežot klozetpoda noskalošanas pogu.

2. Baktērijas

Lai arī dušas sifons ir aprīkots ar matus, netīrumus un ziepju atlikumus uztverošu sietiņu, taču kaut kas var izkļūt tam cauri. Viss, kas izkļūst caur sietiņu, nonāk sifonā. Tā sifonā var izveidoties barotne baktērijām, kas var izraisīt dušas sifona smakošanu.

Risinājums ir aiz sietiņa esošā sifona tīrīšana. Sifonā uzkrājušies netīrumi ir jāiztīra. Lai to izdarītu, dušas sifonu var izskalot ar koncentrētu dušas strūklu.

Kad sifons ir tīrs, to, atkārtotas baktēriju augšanas novēršanai, ir ieteicams izmazgāt ar Rodalon, citu dezinfekcijas līdzekli, vai verdošu ūdeni.

Lai novērstu sifona smakošanu, dušas sietiņš no matiem ir jāatbrīvo pēc katras dušas izmantošanas reizes.