Ifö mēbeles

Kā viedi risinājumi uzlabo vannas istabas tīrību

Daži padomi tīrīšanas vienkāršošanai

Rūpīga vannas istabas tīrīšana var būt ļoti laikietilpīga. Ja jūs plānojat jaunu vannas istabu vai īstenojat atsevišķus vannas istabas uzlabojumus, ir pienācis īstais brīdis, lai tīrīšanas procesu padarītu ātrāku un vieglāku. Daži viedi lēmumi attiecībā uz vannas istabas plānojumu un vannas istabas mēbeļu izvēli var ilgtermiņā saīsināt tīrīšanai nepieciešamo laiku un pūles.

Mēs esam apkopojuši 5 padomus, kas atvieglos vannas istabas tīrīšanu.

1. Vienkāršs plānojums

Domājot par vannas istabas plānojumu esošajā telpā, centieties neveidot pārāk daudz stūru un leņķu, un gādājiet, lai telpa būtu pēc iespējas vienkāršāka un plašāka. Tas padarīs vannas tīrīšanas procesu daudz vieglāku, jo stūri un leņķi var būt grūti aizsniedzam un vēl grūtāk tīrāmi (un tādēļ tiek bieži aizmirsti).

2. Būtiskas vannas istabas mēbeles

Izvēlieties būtiskas mēbeles, piemēram, skapjus un plauktus, kas nodrošina organizētu piederumu glabāšanu, nesamazinot izmantojamās telpas platību. Ja apsverat taisnstūrveida izlietnes uzstādīšanu, atcerieties, ka tās stūros uzkrāsies netīrumi. Mēs iesakām apaļas formas santehniku, kas ūdeni un netīrumus novada tieši uz kanalizāciju, un izlietnes ar netīrumus atgrūdošu glazūru, kas vannas istabas tīrīšanu padara vienkāršāku.

Lielākajai daļai vannas istabas mēbeļu un izlietņu var izmanot parastus sadzīves tīrīšanas līdzekļus. Tomēr mēs iesakām izmantot neabrazīvus tīrīšanas līdzekļus, jo abrazīvi līdzekļi var saskrāpēt virmas un mazināt to spīdumu.

Pārskats par vannas istabu sērijām

3. Montāža pie sienas

Kādēļ gan uz grīdas balstītu vannas istabas mēbeļu un klozetpodu vietā neizmantot pie sienas piestiprināmas mēbeles un klozetpodus? To piestiprināšana pie sienas padarīs grīdu brīvāku un vieglāk tīrāmu. Mēs iesakām aprīkojumu uzstādīt tā, lai starp tā apakšējo virsmu un grīdu būtu vismaz 10 cm liela atstarpe, kas nodrošinās vieglu grīdas kopšanu. Lieliska iespēja dažādu piederumu glabāšanai ir arī sienas skapji.

4. Lielākas flīzes

Kad runa ir par grīdu un sienām, izvēlēties lielākas flīzes, lai samazinātu izmantojamās flīžu šuvju masas daudzumu, jo tieši flīžu šuves ir visgrūtāk tīrāmās vietas, turklāt ir grūti novērst to krāsas izmaiņas. Kas ir flīžu šuvju masa? Tas ūdens, cementa un smilšu maisījums, kuru izmanto starp flīzēm esošo atstarpju aizpildīšanu. Ja flīzes ir lielākas, attiecīgi ir nepieciešams mazāks flīžu šuvju masas daudzums — tas ir vērā ņemams apstāklis. Jo mazāk šuvju, jo vannas istabas flīžu tīrīšanas ir vieglāka.

5. Laba ventilācija

Mēs zinām, cik kaitinoši var būt pavadīt laiku, cenšoties likvidēt uz sienām un stūros esošo pelējumu. Turklāt pelējums kaitē veselībai. Kāds ir risinājums? Ierīkojiet vannas istabā labu ventilāciju. Tas neprasa ne daudz vietas, ne pūles: uzstādiet labi funkcionējošu ventilatoru (nav nepieciešams filtrs, jo tas var apgrūtināt gaisa no izplūšanu no telpas), un mitruma izvadei no telpas pēc iespējas biežāk turiet atvērtu logu, jo īpaši pēc dušas vai vannas apmeklējuma.


Dzīve nesastāv tikai no vannas istabas tīrīšanas — taču maz kas pārspēj dzirkstošas, tīras un skaistas vannas istabas dāvāto pieredzi. Ja projektējat pilnīgi jaunu vannas istabu vai domājat, kā padarīt to vieglāk tīrāmu, ir pieejamas daudzas lieliskas iespējas. Veiksmīgu tīrīšanu!

Vai esat gatavs vannas istabas projektēšanai?


Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija?
Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!