Ifö
Vannas istabas tendences

Vannas istabas iedvesma un krāsu tendences

Iespējams, ka arī jūs daļu no 2020. gada pavadījāt, domājot par sava mājokļa uzlabojumiem. Galu galā, tas bija gads, kurā mēs visi sapratām, kādas priekšrocības sniedz dzīve labi projektētās un ērtās telpās.

Ja runa ir par vannas istabu — telpu, kas pamatā ir paredzēta relaksācijai vienatnē, vai tā būtu atsvaidzinoša rīta duša vai nomierinoša silta vannu dienas beigās — pareizo krāsu paleti izvēle var būtiska ietekmēt garastāvokli.

Ja domājat, kur un ko atsvaidzināt, iesakām aplūkot populārākās Ziemeļvalstis pastāvošās krāsu tendences, kas palīdzēs izdarīt izvēli. Tas tādēļ, ka mēs zinām, ka vispieejamākās un vienlaicīgi elegantākās vannas istabas iedvesmas gūšanai, skatieni būtu vēršami uz ziemeļiem.

1. Krāsu tendence: Ziemeļnieciski dabiskais izskats

Vannas istabas dizaina izstrādē joprojām dominē ilgtspēja. Ir jaušams, ka turpmākajos gados ir gaidāms siltas smilšu krāsas, zaļu nomierinošu toņu un koksnes virsmas atgādinošu brūnu toņu popularitātes pieaugumu.

Taču esiet uzmanīgi! Krāsas efekts var būt atšķirīgs, un atkarīgs no tā, vai to ieskauj matētas vai spīdīgas keramikas virsmas. Šī iemesla dēļ, pirms jaunas sienas krāsas izvēles neaizmirstiet pārdomāt visu vannas istabas iekārtojumu un pārdomāt, kādas mēbeles un keramikas virsmas varētu papildināt vannas istabas krāsu.

Īpaši ziemeļos lieliska izvēle var būt vieglāks un gaišāks iekārtojums, kurā starp sienu krāsu un citiem priekšmetiem pastāv skaidri kontrasti. Dabas materiāli, piemēram, koksne vai dabīgs akmens, lieliski pieskan smilšu krāsas vai zaļiem toņiem.

Padomājiet par rūpīgi veidotiem koka skapjiem, kas uzstādīti pie baltas sienas, un gaiši pelēku duša aizkaru vai dekoratīviem elementiem, kas izgatavoti no bambusa, laucinieciskas un antīkas noskaņas koka vai smilšakmens, un novietoti pie tumši zaļa sienas.

2. Krāsu tendence: Ziemeļu dizaina elegantais izskats

Ziemeļu dizains — tas ir minimālisms it visā — tendence, kas saglabā savu aktualitāti arī pēc juceklīgā 2020. gada. Ja izvēlaties vienkāršu, elegantu izskatu, piemērotākā krāsu tendence varētu būt pelēka sienas krāsa.

Gaiši pelēkie toņi ir ideāli piemēroti, lai radītu apvaldītu, minimālistisku atmosfēru, bet tumšāki pelēkie toņi izskatam var piešķirt eleganci, jo īpaši, ja tos apvieno ar tumšām un matētām krāsainām izlietnēm vai dušas sistēmām.

Ja vannas istabu vēlaties padarīt nedaudz krāsaināku, pelēkā sienas krāsa ir lieliska platforma radošiem, izteiktās un drosmīgās krāsās veidotiem papildinājumiem.

Padomājiet par zilu vāzi ar augu pie loga, vai krāsainu mākslas darbu, kas aizpilda pelēkās sienas daļu. Mazi un krāsaini priekšmeti var gādāt par rotaļīguma iespaidu, saglabājot vispārējo dizaina eleganci.


Fokuss uz ilgtspējīgām mēbelēm

Neatkarīgi no izvēlētā vizuālā tēla, līdzekļus ieguldiet mēbelēs, kas ir izstrādāti tā, ka tās labi izskatīsies ilgus gadus, nevis nolietosies jau tuvākajā nākotnē.

Ziemeļu dizains — tas ir ilgi kalpojošas un izturīgas mēbeles. Izvēloties vannas istabas mēbeles un papildu elementus, kas ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem, piemēram, gaiša koka — vannas istabu ir iespējams veidot gan dabiskā, gan elegantā dizainā.

Tas nozīmē arī izvairīšanos no pārspīlētiem dekoratīviem elementiem un nevajadzīgiem papildinājumiem. Svarīga ziemeļnieciska tendence ir labs telpas izmantojums un katra papildu piederuma nepieciešamības pārdomāšana.

Dabas klātbūtne dzīvojamajā telpā

Gads, kuru raksturo uzturēšanās telpās un došanās pastaigās dabā, māju īpašnieki cenšas ienest dabu arī savās mājās, piepildot savas dzīvojamās telpas ar lapu augiem. Tas attiecas arī uz vannas istabām.

Mēs iesakām izvairīties no sukulentiem, kuri labāk jūtas sausākā klimatā, to vietā izvēloties bambusus, eikaliptus un orhidejas. Tie augi, kuriem patīk mitra vide un kas ir izturīgi pret augstākām un zemākām temperatūrām.


Lai arī mēs ceram, ka būs iespējams vairāk laika pavadīt ārā, mēs esam vairāk nekā pārliecināti, ka rūpīgi veidotas un patīkamu dzīves vidi dāvājoši mājokļi savu vērtību saglabās vienmēr. Mēs arī uzskatām, ka šis ir piemērotākais laiks tam, lai meklētu vannas istabas iedvesmas un piešķirtu vannas istabai nenovecojošu izskatu.


Smelieties iedvesmu no Ifö brošūras

Tikai ātras pārbūves projekts vai pilnīga renovācija?
Apskatiet mūsu vannas istabas brošūras, lai smeltos vairāk iedvesmas!

Vairāk iedvesmas rakstu un dizaina padomu