Ka izvēlēties aprīkojumu jaunai vannas istabai

 

Jaunas vannas istabas izbūvei var būt vairāki iemesli. Varbūt jūs būvējat jaunu māju, kurā varat ieviest gandrīz jebkādus risinājumus. Vai varbūt jums ir veca vannas istaba, kuru ir nepieciešams atjaunot, un tādēļ jūs veidojat pilnīgi jaunu vannas istabu.

Taču neatkarīgi no pastāvošās situācijas, veidojot vannas istabu, ir jāapsver daudzi aspekti. Darbā ar vannas istabām, Ifö ir vairāk nekā 80 gadu ilga pieredze (un 100 gadus ilga pieredze ar porcelānu!), tādēļ mēs zinām, kas ir tie svarīgie aspekti, kas ir jāapsver, veidojot vannas istabu. Vannas istabu, kurai būtu jākalpo daudzus gadus, gan funkcionāli, gan attiecībā uz dizainu.

Kā izvēlēties aprīkojumu jaunai vannas istabai

Ar klozetpoda, izlietnes un vannas istabas mēbeļu izvēli saistās apsvērumi par vannas istabas dizainu un izteiksmi, kā arī vannas istabas izmēru.

Ja veicat vannas istabas pārbūvi, vai būvējat jaunu vannas istabu, process būtu jāiesāk ar iedvesmas meklēšanu. Jūs varat apmeklēt mūsu iedvesmas sadaļu, un jūs esat arī vairāk nekā laipni aicināti apmeklēt mūsu Ifö ekspozīciju, kur mūsu izstrādājumus ir iespējams iepazīt praksē.

Pēc tam būtu ieteicams vizualizēt kādu vannas istabu vēlaties izveidot. Veidošanas procesā varat iesaistīt interjera dizaineri vai santehnikas uzstādīšanas pakalpojumu sniedzēju, kas var sniegt padomus un konsultācijas par ūdensvada un kanalizācijas ierīkošanu. Turklāt, tie ir speciālisti, kas var piedāvāt alternatīvus izstrādājumus, kas atbilst jūsu vajadzībām vēl labāk nekā tie vannas istabas izstrādājumi, kurus esat atradis pats.

Izziniet ģimenes vajadzības

Neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties plānot savu jauno vannas istabu pats, vai vēršaties pēc profesionālas palīdzības, vienmēr laba doma ir sākt ar ģimenes vajadzību izzināšanu. Varbūt tās ir mainījušās. Varbūt ģimenes locekļu skaits ir palielinājies? Vai varbūt samazinājies? Varbūt izmaiņas ir notikušas jūsu mobilitātē, un tagad jūs vēlaties vannas istabu, kuru ir vieglāk lietot, un kurā ir vieglāk pārvietoties. Piemēram, varbūt ir nepieciešams augstāks klozetpods. Ja esat apzinājis savas vēlmes, profesionāls padomdevējs var sniegt labāku padomu par to, kurš risinājums jums varētu būt piemērotāks.

 

Ieteikumi par dažādiem vannas istabas izstrādājumiem ir atrodami tālāk.

Ifö badeværelse med træ og sorte badeværelsesmøbler

 

Kādu klozetpodu man vajadzētu izvēlēties?

Ja jūs gatavojaties izveidot pilnīgi jaunu vannas istabu, un jau pastāvošo ūdensvada un kanalizācijas risinājumu iespējamās izmaiņas jums nav šķērslis, Ifö vienmēr iesaka izvēlēties pie sienas piestiprināmu klozetpodu bez iekšējās apmales. Šāds ieteikums ir izskaidrojams ļoti vienkārši – šāds klozetpods ir vieglāk tīrāms, un tas vannas istabā aizņem mazāk vietas.

Izvēloties jaunu klozetpodu, apsveriet tālāk norādītos aspektus.

 • ×Kādu izteiksmi jūs vēlaties piešķirt savai vannas istabai.
 • ×Cik higiēnisks un tīrs ir klozetpods, un ap to esošā zona?
 • ×Cik liela nozīme ir ūdens patēriņam?
 • ×Cik liela ir jūsu vannas istaba?
 • ×Vai ir jāņem vērā jau pastāvošie ūdensvada un kanalizācijas risinājumi?

Pie sienas piestiprināms klozetpods

Pie sienas piestiprināms klozetpods rada viegluma iespaidu, jo tas it kā levitē virs grīdas. Pie sienas piestiprināmā klozetpoda iebūvējamā tvertne ir risinājums, kas palīdz veidot harmonisku vannas istabu. Atjaunojot vannas istabu, pie sienas piestiprināmu klozetpodu daudzi izvēlas estētisku apsvērumu dēļ.

Ja izvēlaties klozetpodu bez iekšējās apmales, jūs savā rīcībā iegūstat klozetpodu, kurš ne tikai labi izskatās, bet arī praksē ir viegli tīrāms. Bezapmales klozetpodu tīrība ir arī vieglāk uzturama. Ifö bezapmales klozetpodus dēvē par Rimfree klozetpodiem.

Pie sienas piestiprināma klozetpoda priekšrocības
 • Viegla vannas istabas dizaina pielāgošana – piemēram, skalošanas pogu klients var izvēlēties pats.
 • Klozetpods nebalstās pret grīdu, tīrīšana kļūst vieglāka.
 • Vienkāršas un moderna izteiksmes – tvertne un kanalizācijas vadi ir paslēpti sienā.

 

Pie grīdas piestiprināms klozetpods

Ja esošais klozetpods ir piestiprināts pie grīdas, jauna, pie sienas piestiprināma klozetpoda uzstādīšana ir iespējama, taču budžetam draudzīgs risinājums būs jauns pie grīdas piestiprināma klozetpods. Lai noskaidrotu iespējām, sazinieties ar santehnikas uzstādīšanas pakalpojumu sniedzēju.

Pie grīdas piestiprināma klozetpoda priekšrocības
 • Vienkāršs un nenovecojošs dizains
 • Vieglāks remonts
 • Vieglāka uzstādīšana

Ifö badeværelse i grønne farver

 

Kādu vannu man vajadzētu izvēlēties?

Ja būvējat jaunu vannas istabu un vēlaties vannu, jums ir jāpadomā par savu ģimeni un to, kas tai ir nepieciešams. Vai ir tā, ka vannas galvenie izmantotāji ir bērni, vai varbūt vanna kalpo kā vieta baudas un labsajūtas gūšanai? Domājot par vannu, apsveriet ne tikai tās izmēru, bet arī materiālu.

 

Vanna nomaiņa

Ja ir nepieciešams nomainīt vannu, ierobežojošs faktors var būt esošās vannas izmēri. Ja jūsu pašreizējā vanna ir brīvi stāvoša vanna, to ir vieglāk nomainīt, nekā vannu, kas ir piestiprināta pie sienas. 

Emaljas vai akrila vanna?

Ifö piedāvā emaljētas vannas, kuras mēdz dēvēt par tradicionālajām vannām. Taču mums ir arī no sanitārtehniskā akrila izgatavotas vannas, kuras dēvē arī par SPA vannām. Abiem materiāliem ir zināmas priekšrocības.

 

Emaljas vannu priekšrocības
 • Stiprs un izturīgs materiāls
 • Klasisks izskats
 • Viegla tīrīšana

 

 

Akrila vannu priekšrocības
 • Mīksta virsma
 • Labi saglabā siltumu
 • Ja virsma ir saskrāpēta, to var nopulēt

Ifö badeværelse

 

Vannas istabas izlietne

Trīs vissvarīgākie apstākļi, kas jāapsver, izvēloties jaunu vannas istabas izlietni.

 • Vannas istabas izmērs
 • Vannas istabas izteiksme un dizains
 • Izlietnes tīrīšanas vieglums

 

Vannas istabas izmērs

Ja vannas istaba ir liela, izvēles brīvība ir plašāka. Varbūt jūs vēlaties divas izlietnes, varbūt izlietni vēlaties balstīt uz virsmas, varbūt vēlaties to aprīkot ar skapi.

 

Nelielā viesu tualetē var būt vieta tikai klasiskai sienas izlietnei, taču klasiskajām izlietnēm, par laimi, ir pieejami daudzi eleganti dizaini.

 

Vannas istabas izteiksme un dizains

Izlietni dienas laikā izmanto daudzas reizes, tādēļ ir svarīgi izvēlēties vispiemērotāko. Turklāt pastāv daudzi izlietnes un mēbeļu kombinēšanas varianti, kas ļauj veidot pilnīgi individuālas kombinācijas. Ja ir nepieciešama iedvesma, to var smelties šeit.

 

 

Tīrīšanas vieglums

Vannas istabas izlietni izmanto vairākas reizes dienā, un higiēnas nodrošināšanai ir nepieciešama viegli tīrāma izlietne. Visas Ifö izlietnes ir pārklātas ar mūsu izstrādāto Ifö Clean glazūru, kas veido ārkārtīgi gludu virsmu, kas apgrūtina netīrumu un kaļķa nosēdumu uzkrāšanos. Ifö izlietnēm iemīt harmonisks dizains, tām nav asu stūru, un tas viss kopumā nodrošina vieglu virsmu tīrīšanu.

Ifö badeværelse i marmor med sorte badeværelsesmøbler

 

Kā izvēlēties piemērotāko dušas risinājumu

Kad jāizvēlas dušas risinājums, jūsu iespējas atkal ir atkarīgas no vannas istabas lieluma un mēbeļu izkārtojuma.

 

Duškabīne vai dušas sienas?

Ja jums ir vannas istaba, kuras sienas un grīdas ir jāaizsargā no ūdens, labs risinājums būtu dušas kabīnes uzstādīšana. Dušas kabīne ir ūdensdrošs risinājums, kas notur ūdeni dušas zonā un pasargā pārējo vannas istabu no ūdens šļakatām.

Norobežojošas dušas sienas vai durvis ir daudz elegantāks risinājums nekā, piemēram, dušas aizkars. Stikla dušas sienas un durvis ne tikai izskatās lieliski, bet ir arī viegli tīrāmas. Ja vannas istaba ir neliela, labs risinājums varētu būt salokāmu dušas durvju uzstādīšana. Laikā, kad duša netiek izmantota, tās var nolocīt, tā iegūstot vairāk vietas citām ikdienas darbībām.

Ifö badeværelse i lyst træ

 

Jauni vannas istabas skapji un mēbeles

Izvēlieties piemērotākos vannas istabas skapjus un mēbeles, ņemot vērā pieejamo telpu un vēlamo izteiksmi. Ifö vannas istabas skapju sērijas piedāvā dažāda dziļuma, platuma, krāsas un variācijas skapjus, tādēļ tie ir viegli pielāgojami vannas istabas situācijai. 

Mazā vannas istabā vai viesu tualetē vieta var pietikt tikai ar neliela izmēra skapjiem. Lielā vannas istabā izvēles iespējas ir brīvākas, un pieejamo variāciju klāsts ir plašāks. Tā ir vieta, kur var uzstādīt lielu, piemēram, uz virsmas novietojamu izlietni, skapjus un augstus sānu skapjus. Pirms izvēles izdarīšanas padomājiet, cik daudz mantu vēlaties glabāt vannas istabā.

Svarīgi ir arī izvēlēties mēbeles, kas ir paredzētas tieši vannas istabā valdošajam iekštelpu klimatam. Visi Ifö vannas istabas skapji ir mitrumizturīgi, tādēļ tiem nekaitē, piemēram, vannas vai dušas lietošanas laikā radušies ūdens tvaiki. Tomēr tie nevar ilgstoši pretoties tiešai ūdens iedarbībai, tādēļ virsmas, uz kurām uzšļakstījies ūdens, ir jānoslauka.

Ifö badeværelse