Jaunas vannas istabas plānošana

Vannas istaba, iespējams, ir pirmā vieta, kuru apmeklējat pēc pamošanās. Un tā ir pēdējā vieta, kuru apmeklējat pirms došanās gulēt. Vannas istaba ir svarīga katras māju sastāvdaļa. Šī iemesla dēļ jaunas vannas istabas radīšanā ir vērts ieguldīt vairāk laika un pielikt vairāk pūļu. Par vannas istabas iespējām mēs saviem klientiem iesakām runāt ar speciālistiem – santehniķiem, produktu ekspozīciju darbiniekiem vai arhitektiem. Profesionāļi bieži saskata citas iespējas un var palīdzēt izveidot elegantu, funkcionālu un drošu vannas istabu.

Iespējas

Vannas istabas plānošanu vislabāk sākt, uz rūtiņu papīra uzzīmējot grīdas plānu. Pirms lielāko elementu, piemēram, vannas un izlietnes skapja plānošanas, plānā noteikti jāiezīmē visas durvis un logi. Izmēģiniet novietot tos dažādos telpas stūros, vai pretējās pusēs, lai redzētu, kāds varētu izskatīties telpas iekārtojums. Protams, lielas vannas istabas plānošana ir vieglāka par mazas vannas istabas plānošanu. Iespējas ir atkarīgas arī no apstākļiem. Ja būvējat jaunu māju, pastāv iespēja izvēlēties vannas istabas izmēru un formu. Ja jūs renovējot jau pastāvošu vannas istabu, iespēju klāsts ir ierobežotāks. 

Telpas izmantošana

Jo mazāka ir telpa, jo svarīgās kļūst dizains. Ir daudzas metodes, ar kuru palīdzību ir iespējams nodrošināt optimālu telpas izmantošanu un izveidot vannas istabu, kas ir gan moderna, gan funkcionāla, par spīti tam, ka telpa ir neliela. Piemēram, daudz telpas ir iespējams ietaupīt, uzstādot vannas aizsegu.

Strādājiet ar profesionāļiem

Profesionāli būvēta un labi izprojektēta vannas istaba ir kaut kas tās, ko nekad nenāksies nožēlot, un tā kalpos mums daudzus gadus. Lai arī daudzus sagatavošanas darbus ir iespējams paveikt paša spēkiem, ir daudzas lietas, kuras tik un tā būs jāpaveic kompetentiem profesionāļiem. Profesionāļu palīdzība būs nepieciešama, piemēram, attiecībā uz elektroinstalācijām un santehniku. Pareizai hidroizolācijas ierīkošanai un grīdu slīpuma izveidošana būs nepieciešams labi apmācīts santehniķis. Savukārt elektroniskās iekārtas vienmēr būs jāpieslēdz sertificētam elektriķim.

Renovācijas plānošana

Vispirms izlemiet, vai vēlaties renovēt visu vannas istabu, vai, piemēram, tikai nomainīt veco tualetes podu un mēbeles. Mēģiniet padomāt par savas ģimenes vajadzībām. Kāda veida tualetes risinājumam dodat priekšroku? Vai ir nepieciešama papildu izlietne. Vai pietiks ar dušu, vai ir nepieciešama vanna?

Sāciet ar skici

Veidojot grīdas plānu uz rūtiņu papīra, iezīmējiet durvju, logu un ūdensvada atrašanās vietas. Dušas un tualetes poda atrašanās vietu parasta nosaka, ņemot vērā pastāvošo kanalizācijas vada atrašanās vietu, bet citu elementu izvietošanā rīcības brīvība ir plašāka. Ja jūsu mājoklis ir dzīvoklis, iespējas ir ierobežotas. Mājā iespēju ir daudz vairāk, taču tur būs arī nepieciešams vairāk speciālistu atbalsta, kas arī izmaksās vairāk.

Par ko padomāt?

Izveidojiet budžetu

Veidojot jaunu vannas istabu, ir grūti paredzēt pilnīgi visas izmaksas. Sienas, grīdas, inventārs un instalācijas bieži vien izmaksā vairāk nekā gaidīts. Pirms sienu nojaukšanas mēs iesakām izveidot visa projekta finansiālo ietvaru. Ir gandrīz neiespējami paredzēt pilnīgi visas izmaksas, taču aprēķina sagatavošana vienmēr ir laba doma. Atcerieties vienmēr ieplānot nedaudz vairāk, tāpat, drošības pēc. Protams, ja daudzus darbus spēsit paveikt paša spēkiem, un profesionāļu piesaistīšana visos darbos nebūs nepieciešama, izmaksas būs zemākas.

Atrodiet iedvesmu

Var būt grūti skaidri iztēloties, kādu vannas istabu vēlaties. No dažādiem interjera žurnāliem atlasot dizainu un attēlus, varat izveidot iedvesmu un ideju stendu. Izpētot attēlus jūs drīz sapratīsit, kas jums tajos patīk, un kas ne. Varbūt tā būs sienu krāsa, mājīgs apgaismojums vai skaisti materiāli.

Daudz iedvesmas ir iespējams smelties internetā, taču arī ekspozīciju apmeklēšana ir laba metode, kas ļauj izzināt, kas jums patīk. Ekspozīciju apmeklēšana arī ir vislabākais veids, kā fiziski iepazīties ar dažādām virsmām, materiāliem un elementiem.