IFÖ ŠODIEN

Prakse ir ceļš uz izcilību

Tas viss aizsākās brīnišķīgā Ivešena ezera (Ivösjön) krastos, Zviedrijas dienvidu daļā. Tā ir vieta, kur mūs var sastapt joprojām. Ar porcelānu mēs esam strādājuši jau vairāk nekā 100 gadus, ar vannas istabām – vairāk kā 80 gadus. Taču tas viss aizsākās jau ilgu laiku pirms tam. Pirms 60 miljoniem gadu mūsu planētu apdzīvoja organismi, kuri kļuva par fosilijām, kuras mēs šodien izmantojam porcelāna ražošanai.

Daudzus, daudzus gadus vēlāk, 1887. gadā, ģeologs Žerards der Gērs (Gerard der Geer) un veterinārārsts Abelgards Nīlsens (Abelgard Nielsen) satikās pie kaļķakmens karjeras, netālu no Ivešena ezera. Kopā viņi atklāja kaļķakmeni un kaolīnu, un drīz Nilsens, kurš bija uzņēmējs, izveidoja uzņēmumu Iföverken. Daudziem uzņēmumā strādājošiem vācu strādniekiem zviedru vārdu “Ivösjön” bija grūti izrunāt tā, kā to darīja zviedri, tādēļ viņi burtu “v” izrunāja kā “f”, un tā šis burts joprojām ir mūsu uzņēmuma nosaukumā.

Kopš tiem laikiem bijuši daudzi notikumi. Tomēr daudz kas saglabājies nemainīgs. Mūsdienās viss tiek ražots supermodernās, datoru kontrolētās rūpnīcās. Tomēr visbūtiskākais elements joprojām ir amata prasme. Visus produktus manuāli pārbauda pieredzējuši profesionāļi, lai nodrošinātu, ka rūpnīcu atstāj tikai kvalitatīvi produkti. Porcelāns joprojām ir materiāls, par kuru mēs rūpējamies visvairāk. Nevis tādēļ, ka tas būtu vislētākais vai visvieglāk apstrādājamais, bet gan tādēļ, ka tas ir vislabākais.

Svarīgi gadi:

1887 Ivenā (Ivön) tiek atklātas kaolīna un kaļķakmens atradnes un pie Iföverken izveidojas neliela pilsētiņa Bromela (Bromölla).

1930
Sākas grīdas ķieģeļu ražošana.

1936
Sākas Zviedrijā agrāk neražota materiāla – santehnikas porcelāna ražošana.

1941
Pēc ugunsgrēka tiek uzbūvēta jauna rūpnīca, kuras kapacitāte ir divreiz lielāka. Ražošana turpinās līdz 1971. gadam.

1940-tie gadi
Otrā pasaules kara laikā bija grūti sagādāt degvielu, sākas gāzes ģeneratoru būvēšana.

1967
Uzņēmums kļuva par daļu no Skånska Cement, vēlāk – par daļu no korporatīvās grupas Euroc.

1982
Uzņēmums kļuva par daļu no Somijas uzņēmumu grupas Wärtsilä.

1991
Ifö ievieš pirmo tualetes podu ar divām noskalošanas sistēmām – Ifö Aqua 21.

2015
Uzņēmums kļūst par daļu no Šveices korporatīvās grupas Geberit